Naposledy aktualizováno: 07.09.2021 21:09:52
Na úvodní stranu

Obecní knihovna Bohdaneč

OBRÁZEK : kniha.gif 

OBRÁZEK : koncert_rybova_mse_a4_2016-page-001.jpg

 OBRÁZEK : kniha.gif

 

4.12.2016      P­OZVÁNKA NA PŘEDVÁNOČNÍ TVOŘENÍČKO     

 

OBRÁZEK : tvoreni_letak_16_artycok-page-001.jpg

OBRÁZEK : kniha.gif

 

8.10.2016     POZVÁNKA DO TASIC NA PŘEDVÁNOČNÍ SKLÁŘENÍ

Pokud máte čas a chuť – zajeďte se podívat do Tasic, do nedaleké sklárny – sklářského skanzenu a Národní kulturní památky České republiky, která letos slaví 22O let od založení, kde proběhne předvánoční skláření. Více info na přiloženém letáčku a na webových stránkách Tasické sklárny.

 OBRÁZEK : kniha.gif

8.10.2016     POZVÁNKA NA PODZIMNÍ TVOŘENÍČKO

zveme vás na podzimní rukodělné setkání, které se koná v sobotu, 22.10.2016, ve 14.00  v prostorách na patře nad knihovnou. Společně si vyrobíme podzimní květinovou dekoraci z listí a podzimních plodin, např. šípků, kaštanů, žaludů, větviček atd., co si kdo přineste, ale nejdůležitější budou velké – ideálně javorové listy, v tuto dobu se vybarvují všemi různými barvami. Listů si přineste více – 20, nebo i 30 kusů a různé barvy. Listy by měly být čerstvě spadlé, ne suché. Přinést si můžete také malou misku, nebo květináč, do kterého si vyrobené květy z listů můžete narovnat, nebo si květy naaranžujte až doma.

Zváni jsou všichni, kdo si chtějí vyrobit společně podzimní dekoraci do okna, na stůl, nebo na zápraží, ke dveřím, ke vchodu.

Zdraví a srdečně zve Obecní knihovna Bohdaneč :-). leták

 

OBRÁZEK : kniha.gif 

  POZVÁNKA NA OSLAVY 220. VÝROČÍ ZALOŽENÍ SKLÁRNY V TASICÍCH

1. a 2. října se ve sklárně Tasice uskuteční akce k připomínce 220. výročí založení sklárny. Akce se koná v rámci Dne otevřených ateliérů na Vysočině.

Po oba víkendové dny bude možné vyzkoušet si foukání skla a shlédnout řemeslo a umění těchto sklářských výtvarníků: Zdeňka Kunce, Miroslava Liederhause, Radka Kislingera a malířky skla a porcelánu Ivany Vorlíčkové.

Vice info na: http://www.tasice.cz/

Fotky z akce.

 

OBRÁZEK : tasice_a3_220_let.jpg 

 OBRÁZEK : kniha.gif

POZVÁNKA NA VÝLET Z FARNOSTI Wink

OBRÁZEK : vylet_plakat_br-page-001.jpg

OBRÁZEK : kniha.gif

 OBRÁZEK : gros_letak.jpg

OBRÁZEK : kniha.gif 

 7. NOC S ANDERSENEM

Fotky jsou již na webu, ve Fotogalerii! Na konci jsou méně kvalitní, za což se omlouváme, protože jsou stažené z videí. 

Odkazy na nahrávky z předvádění tanců Taneční školy Novákových z Kutné Hory, ze sokolovny, dáváme postupně na youtube a naleznete je v nabídce, po levé straně, pod odkazem Videa, články o nás a akci Noc s Andersenem, které vyšly v novinách, nebo na informačních portálech jsou pod odkazem - napsali o nás :-). Připomeňte si ještě 7. Noc s Andersenem v Bohdanči! :-)

 OBRÁZEK : kniha.gif

POZVÁNKA A PŘIHLÁŠKA NA TRADIČNÍ KNIHOVNICKOU AKCI – NOC S ANDERSENEM 2016, V BOHDANČI JIŽ PO SEDMÉ!

Letošní program bude mít 2 části:

1. část - po srazu a uložení věcí v prostorách nad knihovnou se v 19.45 přesuneme do místní sokolovny, kde začne od 20.00 program nazvaný BOHDANEČSKÉ mini STAR – DANCE. Jako překvapení a hosté se představí 2 dětské soutěžní taneční páry, které nejprve vystoupí a zatančí v kostýmech různé tance, poté bude beseda s tanečníky, pak se pokusí přítomné v sokolovně naučit nějaký tanec, nebo taneční kreaci a pak předají dětem čtenářské listy. Tento program v sokolovně je otevřen všem, kteří se chtějí podívat na téměř profesionální taneční vystoupení malých šikovných tanečníků, krásné kostýmy, taneční doplňky, poslechnout si taneční hudbu a něco zajímavého se dozvědět o tomto hezkém koníčku. Všichni kdo mají zájem jsou na tuto část do sokolovny zváni!

2. část programu – již pouze pro přihlášené malé noční spáče a čtenáře, Noci s Andersenem může pak volně pokračovat v sokolovně a poté se přesuneme do známých prostor nad knihovnou, kde bude probíhat již tradiční anderseňácký program – hry, čtení, luštění, povídání, zpívání – karaoke a možná i trochu spaní Wink. Všichni malí anderseňáci jsou nad knihovnu, na samotnou akci Noc s Andersenem, srdečně zváni! Smile Přihlášku - vyplněnou a podepsanou přineste do knihovny, nebo přímo na akci. Leták je níže:OBRÁZEK : nsa2016_plakat_2.jpg

 

 OBRÁZEK : kniha.gif

POZVÁNKA  NA  VELIKONOČNÍ VÝSTAVU

kam jsme poskytli také část dekorace, která byla vyrobena pro naši knihovnu Wink.

plakát

 

OBRÁZEK : kniha.gif

14.3.2016                          POZVÁNKA NA TVOŘENÍČKO 

 

zveme vás na jarní rukodělnou knihovnickou akci, která se koná v sobotu, 19.3.2016, ve 14.00  v prostorách na patře nad knihovnou. Tentokráte budeme společně vyrábět velikonočního zajíčka z proutí, protože již příští týden budou Velikonoce :-).

 

Zváni jsou všichni – malí i velcí, kteří si chtějí vyrobit velikonoční dekoraci na dveře, do okna, na vrátka atd.

 

S sebou si přineste ohebné proutí buď z břízy, nebo psího vína, půlky skořápek asi ze 4., nebo z 5. vajec, mašličku pro zajíčka, také asi tavnou pistoli, kdo má (máme 3, které si budeme půjčovat), případně aranžovací drát. Vhodné jsou také květinky, třeba umělé – zlatý déšť, narcisky atd. Nějaké květiny budeme mít a můžeme si je případně navzájem vyměnit :-).

 

Veříme, že spolu prožijeme příjemné, tvořivé odpoledne a domů si odnesete každý hezkou velikonoční dekoraci!

 

Zdraví a zve Obecní knihovna Bohdaneč :-).

zvací leták, který můžete posílat dále

OBRÁZEK : kniha.gif